Faktoring – podstawowe informacje

Coraz więcej przedsiębiorców, by zwiększyć własną konkurencyjność na rynku, jak również stać się bardziej atrakcyjnym dla ewentualnych klientów wystawia fakturę z odroczonym terminem płatności. Niestety takie rozwiązanie wiąże się również z negatywnymi skutkami, ponieważ przez dłuższy czas w takim przypadku nie otrzymujemy zapłaty za wykonaną usługę czy te sprzedany towar, a to wiąże się między innymi ze stratą płynności finansowej przez firmę. Aby uniknąć takich niebagatelnych kłopotów warto skorzystać z dostępnych funkcjonalnych rozwiązań, przykładowo takich jak faktoring dla firm.

Jest to system, który w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność zwłaszcza w gronie przedsiębiorców, którzy chcą uniknąć zamrożenia środków w niezapłaconych fakturach.
Dlaczego warto skorzystać z faktoringu dla przedsiębiorców?
Na samym początku należy wyraźnie zaznaczyć, że usługa faktoringu skierowana jest do firm, które reprezentują różnorodne branże, a zatem nie ma ograniczeń dotyczących przykładowo profilu działalności danej firmy. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, faktoring co to. Otóż jest to nowoczesna oraz funkcjonalna usługa, która polega na przyznaniu przedsiębiorcy limitu finansowania faktur. Jednak żeby otrzymać taki limit, w pierwszej kolejności przedsiębiorca musi złożyć wniosek on-line, po jego pozytywnym zaakceptowaniu otrzymujemy dostęp do limitu finansowego faktur. W praktyce oznacza to, że po wystawieniu faktury, którą kierujemy równocześnie do klienta czy kontrahenta, jak także bez systemu faktoringu, środki finansowe za fakturę trafiają do nas w przeciągu kilku minut. Jest to więc powiązane z uwolnieniem środków zamrożonych w fakturach, co pozytywnie wpływa na działalność takiej firmy. Warto być świadomym więc o tym, że faktoring cichy to zwłaszcza opłacalne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy wystawiają znaczną liczbę faktur z odroczonym terminem płatności. Nie jest zatem zaskoczeniem, że taki faktoring online spotyka się z zwiększającym się uznaniem, tym bardziej że dostępny jest w różnorakich pakietach.

Więcej informacji: faktoring cichy.